BLOG

Na czym polegają szkolenia z prawa pracy?

“Nieznajomość prawa szkodzi” - zasada ta odnosi się do wszystkich jego gałęzi i ma znaczenie dla każdego z nas. Prawo pracy to specyficzna dziedzina, która jest ważna zarówno dla pracowników na różnych stanowiskach, jak i dla właścicieli firmy, którzy czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem biznesu. Aby przedsiębiorstwo dobrze prosperowało, ważna jest znajomość aktualnych norm, a szkolenie z prawa pracy to doskonała okazja, by je poznać. Na czym polega takie szkolenie?

Główne kierunki

Szkolenia oferowane przez nasza firmę MF Szkolenia poruszają najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa pracy, przydatne w każdej polskiej firmie. Tematyka takich kursów to m.in. zmiany zachodzące w prawie pracy, prawo pracy dla kadry kierowniczej, elementy dotyczące zawierania umów cywilno-prawnych, proces rekrutacji nowych pracowników, ubezpieczenia i świadczenia socjalne oraz naliczanie wynagrodzeń. Kolejne elementy zdobywanej wiedzy to m.in. zasady prowadzenia teczki osobowej od 2019 roku, przechowywanie dokumentacji pracowniczej, prowadzenie teczek w formie elektronicznej, nowe druki dokumentacji pracowniczej od 2019 roku, stosowanie limitów zatrudnienia na czas określony, umowy na okres próbny, przedwstępne umowy o pracę, listy intencyjne i promesy zatrudnienia, wszelkie formy rozwiązywanie umowy oraz ich wady i zalety, urlopy pracowników i inne rodzaje nieobecności w pracy. Dzięki nowoczesnej formie szkolenia, wszystkie niejasne przepisy zostają wytłumaczone, a podawane przykłady pomagają zrozumieć, jak zastosować wiedzę w praktyce. Nasz kurs zapewnia całościowe spojrzenie na prawo pracy, dzięki czemu pozwala jeszcze lepiej zarządzać przedsiębiorstwem.

Korzyści ze szkolenia

Prawo pracy obejmuje szeroki zakres informacji, który powinien być wciąż aktualizowany. Szkolenia zapewniane przez MF Szkolenia skoncentrowane są na najważniejszych zagadnieniach, a udział w nich przynosi liczne korzyści, niezależnie od początkowego stanu naszej wiedzy. Kompleksowy kurs pozwala na osiągnięcie lepszej organizacji firmy, co w dalszej perspektywie przekłada się na wymierne korzyści finansowe. Nabyta wiedza prowadzi także do optymalizacji naszej firmy i jej struktury, szczególnie jeśli chodzi o kwestie związane z zatrudnieniem. Podejmowane przez nas decyzje, oparte na najnowszych przepisach prawnych, pozwalają także zyskać dobry wizerunek, wiarygodnego partnera biznesowego.

 

Wróć do bloga