BLOG

Ubezpieczenia społeczne - szkolenie dla wszystkich

Różnego rodzaju szkolenia pozwalają nam poszerzyć wiedzę, a w efekcie działać sprawniej i lepiej. W niektórych dziedzinach, rozwój jest szczególnie ważny, bo to od znajomości najnowszych rozwiązań i metod zależy prosperowanie całej firmy. Nieprzestrzeganie przepisów wynikające z ich nieznajomości może prowadzić do konsekwencji prawnych. Dlatego szczególnie ważne są szkolenia z zakresu prawa pracy, w tym z ubezpieczeń społecznych. Taki kurs polecany jest dla każdego, kto ma do czynienia z podobna tematyką i chce poszerzyć swój zasób informacji.

Dlaczego tak ważne?

Szkolenie z zakresu ubezpieczeń społecznych to doskonała propozycja zarówno jeśli chcesz podnieść kwalifikacje zatrudnionych w Twojej firmie osób, jak i jeśli sam, jako osoba kierująca, chcesz poznać tajniki tej dziedziny. Kwestie takie jak składki, zasiłki, umowy, udzielanie urlopów lub ich rozliczanie są nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Aby procesy związane z ubezpieczeniami społecznymi przebiegały prawidłowo, niezbędna jest wiedza, połączona z praktyką. Właśnie dlatego nasze szkolenia organizowane są w małych grupach, które sprzyjają integracji i poprawiają zdolność przyswajania nowych informacji. Osoby prowadzące zajęcia to doświadczeni praktycy, którzy przekazują wiedzę w sposób łatwy. Każde szkolenie oparte jest o aktualne przepisy, obowiązujące w danym okresie.

Szkolenie - co obejmuje program?

Szkolenia z ubezpieczeń społecznych oferowane przez nasza firmę to kompleksowa dawka wiedzy, która dedykowana jest każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania. Poszczególne tematy zostały ułożone tak, by nawet osoba początkująca mogła czuć się pewnie. Wiedza dostarczana jest nie tylko w formie teoretycznej, ale także jako praktyczne przykłady, które pobudzają do myślenia i pozwalają na aktywne szukanie rozwiązania. Podczas szkolenia omawiane są m.in. zagadnienia związane ze składkami na ZUS, zasiłkami z ZUS w razie choroby lub macierzyństwa, kwestie związane z emeryturami i rentami, a także podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Treść dopasowana jest do potrzeb konkretnych klientów, a zagadnienia omawiane są ze szczególnym naciskiem na elementy kluczowe dla funkcjonowania firmy.

 

Wróć do bloga